Liceum z tytułem "Brązowej Szkoły 2018"

Braniewo\\\ Miesięcznik "Perspektywy" już po raz 20. przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze wypadło w nim Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego, które zdobyło tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, sklasyfikowane wcześniej licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech wskaźników. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Braniewska szkoła zajęła drugie miejsce wśród szkół z powiatu braniewskiego i elbląskiego w rankingu liceów. W zestawieniu ogólnopolskim szkoła zajęła 394 miejsce i w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu awansowała aż o 97 pozycji. Tym samym otrzymała tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
 
Wpływ na dobry wynik Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego miały m.in. sukcesy  Roberta Butkiewicza  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz Aleksandry Ros w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Znajomości Afryki. Osiągnięcia tych uczniów dostrzegły również uczelnie wyższe m.in. Uniwersytet Jagielloński, które wręczyły naszym laureatom indeksy na swoje uczelnie. ...

Przeczytaj cały tekst: Liceum z tytułem "Brązowej Szkoły 2018" - Braniewo http://braniewo.wm.pl/492081,Liceum-z-tytulem-Brazowej-Szkoly-2018.html#ixzz568n9isDO
brazowe liceum 2018 ipg