Liceum  Ogólnokształcące

im. Feliksa  Nowowiejskiego

14-500  Braniewo
ul.  Sikorskiego  15

tel.  55-243 2362

sekretariat@lobraniewo.pl

Uczennica kl. Ib Aleksandra Ros jako jedyna osoba z województwa warmińsko – mazurskiego zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu XV Olimpiady Znajomości Afryki 2016/2017.

Czytaj więcej: Sukces  Aleksandry  Ros

 Uczniowie z klasy III biologiczno-chemicznej w składzie: Agata Kowalska, Aleksandra Słoma, Edytka Zygo, Jan Rewerski, Patryk Maciejewski pod opieką Pani K. Ciesielskiej zakwalifikowali się do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”.

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs Historyczny

Dnia 20.03.2017r. odbyła się wycieczka do Gdańska na "Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego" i targi "AKADEMIA 2017" na Wydziale Prawa i Administracji UG. Wzięła w niej udział klasa II b, wraza z opiekunem wycieczki, Profesor Jolantą Żywiczką.

Czytaj więcej: Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

 Dnia 20.02.2017r. odbyła się wycieczka do Planetarium w Olsztynie. Wzięły w niej udział klasa I a i I b wraz z opiekunami, Panią W. Pieciukiewicz i Panią K.  Ciesielską. Wyruszyliśmy o godzinie 6.30 spod Bazyliki św. Katarzyny i przed 9.00 byliśmy już na miejscu.

Czytaj więcej: Wycieczka klas pierwszych do  Olsztyna - 2017

W naszej szkole, od szóstego do siódmego grudnia 2016r., odbył się XVI Kiermasz Mikołajkowy, podczas którego sprzedawano m.in. własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, domowe ciasta i kawę. Świąteczny stragan został uruchomiony przez klasę II b pod okiem Profesor Jolanty Żywiczki.

Czytaj więcej: Kiermasz Mikołajkowy 2016

Dnia 8 grudnia 2016r. odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Pojechały dwie klasy (humanistyczna i bio-chemiczna), opiekunami były panie W. Łyczakowska oraz J. Żywiczka. O godzinie 7 wyjechaliśmy spod Katedry w Braniewie. Celem wycieczki były wykłady w Wyższej Szkole Bankowej  w Gdańsku.

Czytaj więcej: Wykłady w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku