25 września odbyły się w naszej szkole warsztaty,  których gospodarzem był pan Robert Pine – Amerykański wykładowca. W tej niezwykle ciekawej lekcji języka angielskiego wzięli udział uczniowie klas IA i IIC naszego liceum. Była to wspaniała okazji porozmawiać z prawdziwym native speakerem oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Czytaj więcej: Warsztaty z języka angielskiego

W piątek, 29 września, klasa II A wraz z wychowawcą - Panem Pawłem Karpowiczem, odwiedziła rodzinne miasto Feliksa Nowowiejskiego. Mowa tu oczywiście  o Barczewie. Dzięki Pani Magdalenie Łowkel mieliśmy okazje dowiedzieć się ciekawych informacji  o patronie naszej szkoły.

Czytaj więcej: Z wizytą w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie

Dnia 29.09.2017r. (piątek) odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas I. W tym roku imprezę zorganizowała klasa II b wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Miszczynską. 
Klasy pierwsze wraz z wychowawcami przebrali się za jeden z czterech domów w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Czytaj więcej: Otrzęsiny

W klasach pierwszych odbyły się wycieczki integracyjne. Celem takich zajęć było:   integracja zespołu klasowego, poznanie kolegów z klasy, budowanie pozytywnych relacji w grupie, rozwianie obaw związanych z nową szkołą oraz rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Czytaj więcej: Integracja klas pierwszych