Liceum  Ogólnokształcące

im. Feliksa  Nowowiejskiego

14-500  Braniewo
ul.  Sikorskiego  15

tel.  55-243 2362

sekretariat@lobraniewo.pl

Nasza szkoła, jak co roku  wzięła udział w akcji „Różowa Wstążka”. W tym roku wspieraliśmy nie tylko kobiety chorujące na nowotwór piersi, ale także kobiety
i mężczyzn chorujących na nowotwór płuc.

Czytaj więcej: Akcja „Różowa wstążka” 2016

19  października  uczniowie z klas II i Ib naszego liceum na zaproszenie Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu obejrzeli sztukę  teatralną w języku niemieckim Raimara Neufeldta „Der  Fluch des Bernsteinzimmers” („Klątwa  bursztynowej komnaty”), w  auli Domu Studenckiego „Scena na Wspólnej”.

Czytaj więcej: „Der Fluch des Bernsteinzimmers”

 W naszej szkole, jak co roku Dzień Edukacji Narodowej uhonorowany jest uroczystą akademią. W  tym roku forma akademii została lekko zmieniona, a swoją formą przypominała wszystkim znaną Galę Rozdania Oskarów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej  2016

W naszej szkole, od wielu lat, jedną z najbardziej lubianych tradycji są otrzęsiny, które w tym roku zorganizowała klasa II b, pod pieczą Pani J. Żywiczki. Klasy pierwsze rywalizowały ze sobą w tym roku w Dzień Chłopaka - 30 września 2016r. – pierwszy raz nie w auli, lecz na placu pod szkołą.

Czytaj więcej: Otrzęsiny 2016 - „ Pierwsze Igrzyska Feliksjańskie ”

23 września 2016r. (piątek) wszystkie klasy pierwsze wyruszyły na pełną niespodzianek i  nagłych zwrotów akcji wycieczkę integracyjną do stadniny koni w Narusie.  Jechaliśmy dwoma autobusami, a  podróż jak podróż, bez niespodzianek. W drodze do Narusy wszyscy byli jeszcze niepewni, wstydliwi, a  w autobusach panowała cisza.

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Dnia 3 września 2016 r. (sobota) grupa uczniów z klasy II C wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania. Akcja została zorganizowana jest z inicjatywy prezydenta RP, przez Miejską  Bibliotekę Publiczną w Braniewie.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2016