Liceum  Ogólnokształcące

im. Feliksa  Nowowiejskiego

14-500  Braniewo
ul.  Sikorskiego  15

tel.  55-243 2362

sekretariat@lobraniewo.pl

V edycja projektu - Kamienie Pamięci
Po raz czwarty uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie biorą udział w projekcie „Kamienie Pamięci” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.  

Czytaj więcej: V edycja projektu - Kamienie Pamięci

Projekt - Solidarna Szkoła
Nasze liceum od lat stara się angażować w życie kulturalne i społeczne. Wyrazem tego jest chociażby tegoroczny udział w projekcie „Solidarna Szkoła”. W jego ramach w styczniu  rozdawane były ulotki o solidarności, w marcu natomiast zrobiliśmy plakaty, które zawisły na pierwszym piętrze naszej szkoły.

Czytaj więcej: Projekt - Solidarna  Szkoła

Lekcja chemii w braniewskich wodociągach
Dnia 27 marca, całą klasą II A  wraz z wychowawcą Jolantą żywiczką wybraliśmy się na lekcję chemii do braniewskich wodociągów. Tematem przewodnim zajęć była WODA – jej właściwości fizyczne i chemiczne. 

Czytaj więcej: Lekcja  chemii  w  braniewskich  wodociagach

Targi Szkół Gdańsk 2014
20 marca klasa II A pojechała do Gdańska. Celem wyjazdu był Uniwersytet Gdański, na którym 19 i 20 marca odbywały się Targi Szkół.

Czytaj więcej: Targi  Szkół Gdańsk 2014

Feliksjada
Co roku uczniowie „starego ogólniaka”, którego patronem jest Feliks Nowowiejski, świętują Dzień Patrona. Wybitny kompozytor rodem z Warmii staje się bohaterem „feliksjady” – turnieju klas I, które przygotowują wiadomości o życiu i twórczości muzyka. Poznają również jego ważne utwory.

Czytaj więcej: Feliksjada  2014