ROCZNY PLAN PRACY SZKOŁY 2021/2022
ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO – KALENDARIUM

01.09.2021 r.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

23.12.2021 r. - 31.12.2021 r.

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

24.01.2022 r. - 06.02.2022 r.

FERIE ZIMOWE

14.04.2022 r.-  19.04.2022 r.

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29.04.2022 r.

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ W KLASACH III po gimnazjum

04.05.2022 r.- 20.05.2022 r.

PRZEPROWADZENIE EGZAMINU MATURALNEGO

24.06.2022 r.

ZAKOŃCZENIE ROCZNYCH ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH:

12.11.2021r.(PIĄTEK PO ŚWIĘCIE NIEPODLEGŁOŚCI)
07.01.2022r.(PIĄTEK PO ŚWIĘCIE TRZECH KRÓLI)
02.05.2022r
.(PONIEDZIAŁEK PRZED ŚWIĘTEM KONSTYTUCJI 3 MAJA)
04 – 06.05.2022 r. – kl.  I-II-III ZE WZGLĘDU NA EGZAMIN MATURALNY
17.06.2022r.(PIĄTEK PO ŚWIĘCIE BOŻEGO CIAŁA)

ZEBRANIA RODZICÓW – GODZ. 16.30,   KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI – GODZ. 17.00 – 18.00:

21.09.2021 r. – ZEBRANIA KL. I – III 
16.11.2021 r. – ZEBRANIA I KONSULTACJE
07.12.2021 r. – KONSULTACJE
15.02.2022 r. – ZEBRANIA ŚRÓDROCZNE I KONSULTACJE
22.03.2022 r. – KONSULTACJE
24.05.2022 r. – ZEBRANIA I KONSULTACJE

KLASYFIKACYJNE POSIEDZENIA RADY PEDAGOGICZNEJ – GODZ. 15.15

do 20.12.2021 r. – wystawienie ocen przewidywanych    
do 17.01.2022 r. – wystawienie ocen śródrocznych 
18.01.2022 r. –      ŚRÓDROCZNE KLASYFIKACYJNE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ KL. I – III
do 04.04.2022 r
. – wystawienie przewidywanych ocen końcowych kl. III po G
do 25.04.2022 r. – wystawienie ocen końcowych kl. III po G
26.04.2022 r.       -  POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ - KLASYFIKACJA KOŃCOWA KL. III po G
do 23.05.2022 r
. – wystawienie przewidywanych ocen rocznych
do 13.06.2022 r. – wystawienie ocen rocznych 
14.06.2022r.        – ROCZNE KLASYFIKACYJNE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ KL. I – III po SP

Statut szkoły (aktualny na dzień 11-06-2021) - POBIERZ

Uchwała nr 2 w sprawie zmiany statutu - POBIERZ

Uchwała nr 6 w sprawie zmiany statutu - POBIERZ

Uchwała nr 11 w sprawie zmiany statutu - POBIERZ

 ROK  SZKOLNY  2021 / 2022

DYREKTOR  SZKOŁY
Jolanta  Ryczaj


GRONO  PEDAGOGICZNE
 

 RELIGIA  rzymskokatolicka
 RELIGIA  greckokatolicka

 ksiądz Grzegorz Oleksik
 ksiądz Artur Masłej

 JĘZYK POLSKI

 Kinga Macura
 Małgorzata Chuk

 JĘZYK  ANGIELSKI

 Jacek Biedawski
 Adam Kowalewski

 JĘZYK NIEMIECKI

 Ewa Szprenger

 JĘZYK ROSYJSKI

 Ewa Szprenger

 JĘZYK UKRAIŃSKI

 Mirosława Szulhan

 MATEMATYKA

 Arkadiusz Kurowski
 Grzegorz Janicki

 HISTORIA

 Karolina Ciesielska
 Małgorzata Chuk

 HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO

 Małgorzata Chuk

 FIZYKA

 Wanda Pieciukiewicz

 GEOGRAFIA

 Małgorzata Roguszewska 
 Marcin Filipek
 Mateusz Prusinowski

 CHEMIA

 Jolanta Żywiczka

 BIOLOGIA

 Katarzyna Miszczyńska

 EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

 Seweryn Gutowski

 INFORMATYKA

 Wanda Pieciukiewicz

 WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

 Joanna Pruńska - Dylewska

 PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 Jolanta Żywiczka

 WYCHOWANIE FIZYCZNE

 Paweł Karpowicz
 Agnieszka Grelewicz

 PEDAGOG SZKOLNY

 Katarzyna Miszczyńska

 BIBLIOTEKARZ

 Karolina Ciesielska

OSIĄGNIĘCIA  klas  I - II  w roku szkolnym  2018/2019

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA

OSIĄGNIĘCIA - ETAP
(powiatowy, regionalny, okręgowy, wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy)

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

Jolanta Żywiczka

Wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym

Wyróżnienia - Laura Sierzputowska,
Sebastian Jankowski,
Katarzyna Pęszyńska,
Zuzanna Zdanowicz,
Natalia Wnorowska,
Julia Kurto,
Alicja Szot

Wanda Pieciukiewicz

Wojewódzki Konkurs Informatyczny – szlakiem Kopernika

Wyróżnienie - Maciej Gronczewski

Katarzyna Oleksy

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie Warmińskim – Mazurskim

III miejsce – Paulina Tomczyk,

Wyróżnienie – Błażej Barski

Katarzyna Oleksy

Konkurs fotograficzny „Piękno ziemi braniewskiej”

III miejsce – Natalia Świerkowska

Katarzyna Oleksy

Udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Solidarności „Dwie dekady”

Kacper Kołodziejski,

Oliwia Sienkiewicz

Katarzyna Oleksy

KRĄG – Ogólnopolski konkurs historyczny

Karolina Letkiewicz,
Kacper Białopiotrowicz, Maksymilian Sienkiewicz

Wioleta Łyczakowska

IV miejsce w IX edycji konkursu „Wiem na bank” organizowanego przez II LO w Elblągu i Politechnikę Gdańską

Bartłomiej Kazimierczuk

Wioleta Łyczakowska

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym
Geo Planeta Plus

Izabela Wolanin,

Jan Kwiatkowski,

Maria Gursztyn

Mariusz Klimontowicz,

Weronika Jabłonowska,

Błażej Barski

Wioleta Łyczakowska

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO PLANETA PLUS

Marlena Szast

Ewa Szprenger

Trójstronna Wymiana Młodzieży ROSJA

Julia Demko,

Florentyna Karpowicz,

Jan Ścięgosz,

Natalia Goch,

Sebastian Jankowski,

Wiktoria Orzechowska,

Julia Gursztyn,

Pola Dajnowska

Urszula Polonis,

Izabela Tyrawska

Karolina Ciesielska

X edycja Konkursu Fotograficznego „Piękno Ziemi Braniewskiej”

II miejsce - Błażej Barski,

Wyróżnienie - Julia Kurto

Karolina Ciesielska

Finaliści X edycji projektu Kamienie Pamięci „Harcerze Niepodległej”

Julia Demko,

Maria Gursztyn,

Sebastian Ostrowski

 

I miejsce i tytuł Mistrza Polski w LXVI Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych

Maciej Gronczewski

Ks. Andrzej Semerak

Finał w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Misyjnej Wiedzy o Afryce

Tytuł finalisty – Małgorzata Smogór

Kinga Macura

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze

III miejsce – Miłosz Hołubowski

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

Zawody w biegach przełajowych „Pożegnanie Lata”

I miejsce – Sara Wąsiakowska

II – Aniela Garbowska,

III – Klaudia Furtak

I – Grzegorz Katanowski

III - Igor Klimczak

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

Zawody strzeleckie młodzieży klas mundurowych z kbks o Puchar Dowódcy (. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej

III – Nikola Kinach

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Sprinterskim Biegu na orientacje Rusy – Zgoda

I miejsce – Aniela Garbowska

Paweł Karpowicz

I miejsce w finale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt Licealiada „Moje boisko Orlik”

Zuzanna Górska,

Sara Wąsiakowska,

Aleksandra Czechowska,

Julia Gursztyn,

Alicja Mućka,

Pola Dajnowska,

Natalia Goch,

Klaudia Furtak

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

III miejsce w finale wojewódzkim Licealiady Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeja dziewcząt

Karolina letkiewicz,

Urszula Polonis,

Małgorzata Kowalczyk,

Daria Rudzik,

Julia Demko,

Aniela Garbowska

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

III miejsce w finale wojewódzkim Licealiady Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeja Chopców

Igor Grabowiecki,

Grzegorz Katanowski,

Igor Klimczak,

Jan Kwiatkowski,

Maciej Gronczewski,

Mariusz Klimontowicz

Paweł Karpowicz,

Agnieszka Grelewicz

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Przechodni

Magdalena Horbal,

Mariola Szast,

Marlena Szast, Klaudia Raubo, Klaudia Sosnowska,

Weronika Majewska, Urszula Polonis

Paweł Karpowicz,

Biegi na orientację – Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w sprinterskim biegu na orientację

I miejsce – Mariusz Klimontowicz

Paweł Karpowicz,

Puchar Komendanta Straży Granicznej w Braniewie „Poznaj swoje granice”

I miejsce Liceum Braniewo

Maria Gursztyn, Julia Demko, Magdalena Horbal,

Florentyna Karpowicz,

Nikola Kinach, Wiktoria Orzechowska, Joanna Wolak, Wiktoria Worek,

Julita Pawlikowska,

Sebastian Balicki, Grzegorz Katanowski, Igor Klimczak, Mariusz Klimontowicz, Mikołaj Smusz, Kacper Zakrzewski

Paweł Karpowicz,

Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Wieliczka

VI miejsce

Aleksandra Czechowska,

Pola Dajnowska,

Zuzanna Górska,

Natalia Goch,

Julia Gursztyn

Klaudia Furtak,

Alicja Mućka,

Sara Wąsiakowska

 

                                    OSIĄGNIĘCIA  klas  III  w roku szkolnym  2018/2019

OSIĄGNIĘCIA - ETAP
(powiatowy, regionalny, okręgowy, wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy)

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

Olimpiada Misyjna Wiedzy o Afryce – ogólnopolski szczebel

Aleksandra Smogór – tytuł finalisty

Udział w II etapie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, udział w etapie centralnym XIV Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz cztery Uniwersytety Ekonomiczne w: Katowicach, Krakowie, Poznaniu

i Wrocławiu.

Piotr Stanilewicz

IX Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

Krystian Czyżykowski, Marcin Brzozowski

Julia Kułak, Aleksandra Smogór

– II miejsce w Finale Powiatowym XXIII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

Jakub Lasecki, Dawid Pawlukowski

Ogólnopolski konkurs historyczny „Krąg”

Igor Tulisow

Wrocław szuka talentów” – konkurs ogłoszony w ramach kampanii promocyjnej „PokolenieW” realizowanej przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej laureat konkursu, który odwiedzi Wrocław i wybrane przez siebie uczelnie.

Eliza Giebień

Turniej Motoryzacyjny – szczebel wojewódzki – VIII miejsce

Dawid Pawlukowski (II c) i Szymon Sobieski (II b), Jakub Lasecki (II b)

Ogólnopolski konkurs „Krąg Plus”

 

Igor Tulisow

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy
o Literaturze „Każda epoka ma swe własne cele”

Błażej Stelmarski – I miejsce

Oliwia Derwisz – II miejsce

Julia Kułak-wyróżnienie

udział w wojewódzkim konkursie „Wybieram wybory”

Dawid Pawlukowski

65 Olimpiada Chemiczna -etap okręgowy

Krystian Czyżykowski

Finał Wojewódzki w Unihokeju dziewcząt i chłopców-III miejsce

Aleksandra Smogór, Alicja Adamus,

Szymon Sobieski, Michał sagan, Tomasz Bułecki,

Finał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Finał Wojewódzki
w Piłce Nożnej Dziewcząt

Izabella Stefanowicz, Wiktoria Szymonowicz, Aleksandra Smogór

 

 

                                              OSIĄGNIĘCIA 2017/2018

                                 (regionalne, wojewódzkie , ogólnopolskie)

 

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA

OSIĄGNIĘCIA - ETAP
(powiatowy, regionalny, okręgowy, wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy)

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

Karolina Ciesielska

Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim – zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Braniewie

Julia Gursztyn (I c)

Alicja Szot (I b)

Karolina Ciesielska

Konkurs „Moje korzenie, czyli skąd pochodzę” – zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie

Maksymilian Sienkiewicz (I c)

Karolina Ciesielska

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia II Wojny Światowej: Polskie Państwo Podziemne 1939 – 1945”

Błażej Stelmarski (II a)

(szkoła – najwyższy wynik
w szkole)

Karolina Ciesielska

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Weronika Makutunowicz (II c) -praca indywidualna (wyróżnienie)

Karolina Ciesielska

Projekt Edukacyjny IPN „Kamienie Pamięci. Nieznany bohater Niepodległości”

Maksymilian Sienkiewicz (I c)

Andrzej Semerak

Olimpiada teologii Katolickiej – awans do II etapu – udział w II etapie

Marcin Brzozowski (II b), Julia Gursztyn (I c), Maksymilian Sienkiewicz (I c), Aleksandra Smogór (II b)

Andrzej Semerak

Olimpiada Misyjna Wiedzy o Afryce – ogólnopolski szczebel

Aleksandra Smogór (II b) – tytuł finalisty

Ewa Szprenger

Międzynarodowy Konkurs „Pomniki przyrody regionu Hansy. Pskow Rosja.

„Naturstätte der Hansaregion” – udział

Hubert Wolanin (III a)

Jolanta Żywiczka

Udział w II etapie XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, udział w II etapu (zawody okręgowe);

XIII Olimpiada Przedsiębiorczości i VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Udział w II etapie VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

Piotr Stanilewicz (II a)

Jolanta Żywiczka

VIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

Dominika Ryś (III b)

Aniela Garbowska (I b)

Seweryn Gutowski

Obrona Cywilna – szczebel powiatowy – I miejsce

Katarzyna Szewczyk i Jakub Lasecki I miejsce (II b)

Seweryn Gutowski

Turniej Wiedzy Pożarniczej – szczebel powiatowy

Szymon Sobieski (II b)

Dawid Pawlukowski (II c)

Seweryn Gutowski

Turniej Wiedzy Pożarniczej – szczebel wojewódzki – II miejsce

Natalia Romanowicz (II b)

Seweryn Gutowski

Turniej Motoryzacyjny – szczebel wojewódzki – VIII miejsce

Dawid Pawlukowski (II c) i Szymon Sobieski (II b), Jakub Lasecki (II b)

Seweryn Gutowski

Turniej Pierwszej Pomocy – szczebel wojewódzki

Jakub Lasecki i Szymon Sobieski (II b)

Małgorzata Chuk

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Literaturze „Każda epoka ma swe własne cele – Renesans”

Błażej Stelmarski (II a) – I miejsce

Katarzyna Szewczyk (II b) – II miejsce

Małgorzata Chuk

Konkurs Wiedzy o Braniewie

Błażej Stelmarski (II a)

Dawid Pawlukowski (II c)

Arkadiusz Kurowski

Finał Konkursu Matematycznego przy PWSZ w Elblągu – udział

Robert Maculewicz (III a) –
19 miejsce

Błażej Stelmarski (II a) -
40 miejsce

Wanda Pieciukiewicz

Wojewódzkie Seminarium Astronomiczne w Olsztynie

Laura Sierzputowska (I b) –
III miejsce

Miłosz Hołubowski (I a)- wyróżnienie

 

OSIĄGNIĘCIA 2016/2017

(regionalne, wojewódzkie , ogólnopolskie)

- finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego - Robert Butkiewicz

- finał Ogólnopolskiej XV Olimpiady Znajomości Afryki - Aleksandra Ros

- I miejsce w XVIII Ogólnopolskich Zawodach ZHP w Ratownictwie - Jakub Lasecki

- I miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"- Natalia Romanowicz

- awans do zawodów okręgowych Olimpiady Geograficznej:

  Jan Łyczakowski, Iza Dudczak, Piotr Stanilewicz

- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo Planeta:

  Jan Łyczakowski, Jakub Zęgota, Maciej Mendalka, Mateusz Byndas, Konrad Trzciński

- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo Planeta Plus:

 Jan Łyczakowski, Julia Zakrzewska, Oliwia Szewczuk, Tomasz Kowalik, Paulina Kaczmarska, Maciej    Romanowski,Mateusz Byndas, Alan Schulz

- dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik" (uczniowie klas III)

  i udział klasa I.

- awans do I etapu 63 Olimpiady Chemicznej (uczeń klasy III).

- III miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym:

 „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo” Agata Kowalska, Aleksandra Słoma,Edyta Zygo, Jan   Rewerski, Patryk Maciejewski 

- II miejsce w finale wojewódzkim dziewcząt i chłopców „Moje boisko ORLIK”,

- III miejsce w VII edycji konkursu „Wiem na bank” pod patronatem Prezydenta Elbląga

 i Politechniki Gdańskiej-Błażej Stelmarski

- III miejsce w konkursie plastycznym „Zwierciadło narodu-historia i kultura mniejszości narodowych i    etnicznych województwa warmińsko-mazurskiego”, pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego,

- III miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”.

- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym Tęcza-Eryk Surowiec, Monika Skibiak, Agnieszka   Kapusto

- I miejsce w Finale Powiatowym XXII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

- II miejsce w Finale Powiatowym Warm.-Maz. Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

- II miejsce w Regionalnych Zawodach Jeździeckich " Memoriał doc. Stanisława Wadowskiego";

- II miejsce   w Zawodach Regionalnych w Braniewie;

- III miejsce w Regionalnych Zawodach Jeździeckich - Julia Bejda

- 2 m. w finale wojew. „Moje Boisko Orlik”-piłka siatkowa chł.

- 2 m. w finale wojew. „Moje Boisko Orlik”-piłka siatkowa dz.

- 2 m. w zawodach regionalnych „Licealiada”- piłka siatkowa chł.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

LICEUM   OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
4 - letnie  po szkole podstawowej - rok szkolny  2022 / 2023

PROFILE KSZTAŁCENIA

JĘZYKI OBCE

LICZBA  ODDZIAŁÓW

LICZBA MIEJSC

WOLNE  MIEJSCA

MATEMATYCZNY

Rozszerzenie: matematyka, język angielski, geografia lub fizyka (realizacja innych przedmiotów w zakresie rozszerzonym będzie możliwa w przypadku zebrania grupy  minimum 15 osób)

W ramach lekcji zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości we współpracy z bankami oraz z fizyki i astronomii we współpracy  z  pracownikami naukowymi Planetarium Olsztyńskiego.

Język 1: angielski

Język 2:
niemiecki lub rosyjski

1

30

BIOLOGICZNO - CHEMICZNY

Rozszerzenie: biologia i chemia, (realizacja innych przedmiotów
w zakresie rozszerzonym będzie możliwa w przypadku zebrania grupy  minimum 15 osób)

W ramach lekcji zajęcia w laboratoriach Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego i lokalnych instytucji oraz udział w wykładach  Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach programu „Młodzieżowe Spotkania z Medycyną".

Język 1: angielski

Język 2:
niemiecki lub rosyjski

1

30

HUMANISTYCZNY
z elementami psychologii i prawa

Rozszerzenie: język angielski, język polski, geografia lub historia (realizacja innych przedmiot w zakresie rozszerzonym będzie możliwa w przypadku zebrania grupy  minimum 15 osób)

W ramach lekcji zajęcia z psychologami i prawnikami Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej  w Sopocie, udział
w rozprawach sądowych, warsztaty i konkursy językowe we współpracy z pracownikami naukowymi Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

Język 1:
angielski

Język 2:
niemiecki lub rosyjski

1

30

Szkoła oferuje dodatkowo:

  • język ukraiński,
  • SKS, koła przedmiotowe,
  • zajęcia wyrównawcze ze wszystkich przedmiotów,
  • dodatkowa nauka języka polskiego (dla obcokrajowców)
  • wykłady, targi szkół wyższych, warsztaty na wyższych uczelniach (Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Gdańska, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu, Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni),
  • Szkolny Wolontariat,
  • zajęcia z Młodzieżowym Doradcą (spotkania z absolwentami studiującymi na uczelniach wyższych),
  • edukacja kulturalna (wyjścia i wyjazdy do teatrów, muzeum, galerii, bibliotek, centrów kultury),
  • opieka pielęgniarki, psychologa, pedagoga, stomatologa,
  • zajęcia profilaktyczne,
  • wycieczki, zielone szkoły.

Jesteś  ambitny i pracowity. Masz szerokie zainteresowania.

Chcesz  uczyć się w niewielkiej, bezpiecznej szkole, która da Ci dobry start w przyszłość. 

Wybierz Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie !

  Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na  rok  szkolny  2022/23 do klas pierwszych    

 

L.p.

 Rodzaj czynności

Terminy
w postępowaniu rekrutacyjnym

Terminy
w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej
wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna)

od 16 maja 2022r.
do 21 czerwca 2022r. do godz. 15.00

od 26 lipca 2022r.
do 05 sierpnia 2022r.
do godz. 15.00

2.

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

od 24 czerwca 2022r.
do 13 lipca 2022r.
do godz. 12.00

Składane razem
z wnioskiem

 3.

 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i  niezakwalifikowanych.

20 lipca 2022r.

16 sierpnia 2022r.

4.

Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału  świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

od  24 czerwca 2022r.
do 22 lipca 2022r.
do godz. 15.00

od 26 lipca 2022r.
do 18 sierpnia 2022r.
do godz.15.00

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.

25 lipca 2022r.
do godz. 14.00

19 sierpnia 2022r.
do godz. 14.00

6.

Poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole.

26 lipca 2022r.
do godz. 12.00

22 sierpnia 2022r.
do godz.12.00

7.

Opublikowanie przez właściwego kuratora oświaty informacji  o liczbie wolnych miejsc
w szkołach ponadpodstawowych.

do 27 lipca 2022r.

do 23 sierpnia 2022r.

8.

Wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

do 28 lipca 2022r.

do 24 sierpnia 2022r.

9.

Sporządzenie przez komisję rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia.

do 3 dni od dnia wystąpienia
o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

10.

Wniesienie do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

do 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia

do 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia

11.

Rozpatrzenie przez dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

do 3 dni od dnia złożenia odwołania do dyrektora szkoły

do 3 dni od dnia złożenia odwołania do dyrektora szkoły

DOKUMENTY REKRUTACYJNE DO POBRANIA

Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego w r. szk. 2022-2023 - POBIERZ (PDF)
Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego w r. szk. 2022-2023 - POBIERZ (WORD)
Szkolny Regulamin Rekrutacji na r. szk. 2022-2023 - POBIERZ

PROSIMY O SKŁADANIE  DOKUMENTÓW  W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB PRZESYŁANIE NA ADRES: Liceum   Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego
ul. Sikorskiego 15
14-500 Braniewo
Dodatkowe informacje: tel. 55 243 23 62
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH ORAZ PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH PODANA BĘDZIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SZKOLE.